„Pažink mane“ – komunikacinis žaidimas šeimoms

Santykiai su tėvais – viena dažniausių temų, kuria į Vaikų liniją kreipiasi vaikai ir paaugliai. Pastaruoju metu sulaukiame per 5 000 tokių pokalbių kasmet. Taigi Vaikų linija drauge su „Pokalbių gidu“ sukūrė komunikacinį žaidimą šeimoms „Pažink mane“. Pasitelkėme Vaikų linijos patirtį ir į klausimus sudėjome aktualiausias temas, galvojome, kaip sukurti saugią erdvę atviriems pokalbiams ir pagarbiai išklausyti vienam kitą. Taip atsirado komunikacinis įrankis – 100 kortelių žaidimas su kruopščiai suformuluotais klausimais paaugliams ir jų šeimos nariams. Kuriant žaidimą buvo galvojama ir apie vaikus, ir apie tėvus. 

Santykiai su tėvais – viena dažniausių temų, kuria į Vaikų liniją kreipiasi vaikai ir paaugliai. Pastaruoju metu sulaukiame per 5 000 tokių pokalbių kasmet. Taigi Vaikų linija drauge su „Pokalbių gidu“ sukūrė komunikacinį žaidimą šeimoms „Pažink mane“. Pasitelkėme Vaikų linijos patirtį ir į klausimus sudėjome aktualiausias temas, galvojome, kaip sukurti saugią erdvę atviriems pokalbiams ir pagarbiai išklausyti vienam kitą.

Taip atsirado komunikacinis įrankis – 100 kortelių žaidimas su kruopščiai suformuluotais klausimais paaugliams ir jų šeimos nariams. Kuriant žaidimą buvo galvojama ir apie vaikus, ir apie tėvus.

„Tėvai nori žinoti, kuo gyvena jų vaikai, ypač paauglystės laikotarpiu, kai iki tol buvęs plepus ir viskuo besidalijantis vaikas tarsi užsidaro, o vaikams ryšys su tėvais irgi visada lieka labai svarbus, tik gal ne visada pavyksta tai parodyti. Žaidžiant komunikacinį žaidimą svarbu neskubėti ir neskubinti, pagarbiai išklausyti ir suprasti, kad nėra blogų atsakymų“, – dalijasi projekto „Pokalbių gidas“ įkūrėjos Kotryna Bulavaitė ir Julija Lozda.

„Pažink mane“ sukurtas žaisti ilgai, po kurio laiko vėl grįžtant prie tų pačių klausimų, atrandant vis naujų atsakymų. „Pokalbių gido“ įkūrėjos džiaugiasi, kad šį įrankį atranda ne tik šeimos, bet ir vis gausesnis ratas švietimo įstaigų darbuotojų – taip plečiasi komunikacinio žaidimo panaudojimo galimybės, siekiant užmegzti ryšį su jaunaisiais pokalbių dalyviais.

Bendradarbiavimas su „Pokalbių gidu“ neapsiriboja vien tik komunikacinio žaidimo sukūrimu ir įvairiais viešinimo projektais, apimančiais paauglių ir tėvų / globėjų bei kitų suaugusiųjų santykių temas. „Pokalbių gidas“ nuo kiekvieno parduoto „Pažink mane“ žaidimo Vaikų linijai skiria 2 eurų paramą ir taip prisideda prie teigiamo socialinio pokyčio, kad kuo daugiau vaikų būtų išgirsti ir jų emocinė sveikata gerėtų.