Padėkite mums išklausyti vaikus – skirkite savo 1,2 % GPM Vaikų linijai

 • Užtruksite vos keletą minučių ir papildomai jums tai nieko nekainuos!
  1,2 proc. parama skiriama nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Jeigu paramos prašymo iki gegužės 1 dienos neužpildysite ir savo valios neišreikšite, minėtoji 1,2 proc. GPM dalis nukeliaus į bendrą valstybės biudžetą.


   

   Kaip skirti 1,2 % GPM

  1. Prisijunkite prie EDS adresu https://deklaravimas.vmi.lt
  2. Meniu skiltyje „Deklaravimas“ pasirinkite „Pildyti formą“ ir pamatysite dažniausiai pildomų formų sąrašą – jame spauskite „Prašymas skirti paramą“
  3. Užpildykite prašymo formą vadovaudamiesi vedliu. Prie paramos gavėjo nurodykite VšĮ „Vaikų linija“ arba identifikavimo kodą 300592971

  Vis mažesni vaikai patiria didelių sunkumų. Vaikų linijoje daugėja pokalbių apie sudėtingus santykius su tėvais, nenorą gyventi, nerimą ir baimę, vienišumą. Kai kurios mintys ir jausmai yra per sunkūs, kad vaikai galėtų juos pakelti patys. Deja, ne visi jie šalia turi supratingų ir palaikančių suaugusiųjų, kurie gali išklausyti sunkius vaikų išgyvenimus ir suteikti paramos.

  Vaikų linija yra ta vieta, kur vaikai ir paaugliai gali saugiai išsipasakoti ir būti priimti tokie, kokie yra. Kasdien atsiliepiame į beveik 260 vaikų ir paauglių skambučių bei pokalbių internetu.

  2023 m. vaikai dažniausiai kalbėjo apie:
  1. Santykius su tėvais
  2. Savižudybę / nenorą gyventi
  3. Santykius su draugais
  4. Baimę ir nerimą
  5. Vienišumą
    

  Kviečiame suaugusiuosius palaikyti Vaikų liniją, kad kuo daugiau vaikų būtų išgirsti, o jų patiriami sunkumai nebūtų nuvertinti –  tai nėra tik vaikiškos problemos. Taip pat kviečiame girdėti vaikus savo aplinkoje, palaikyti juos ir stiprinti tarpusavio ryšį.

   


  INSTRUKCIJA, kaip pildyti prašymą pervesti 1,2 % Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS)  
   


  Koks Vaikų linijos tikslas 2024 m.?

  Pernai beveik 500 mūsų veiklą palaikančių žmonių skyrė savo GMP dalį, taigi emocinę paramą vaikams ir paaugliams teikianti Vaikų linija gavo per 26 tūkst. eurų paramos. Ačiū! Šiemet keliame ambicingesnį tikslą ir kviečiame paramą padvigubinti.

  Vaikai ir paaugliai iš visos Lietuvos dėl jiems kylančių sunkumų (nenoro gyventi, prievartos, patyčių, nesutarimų su tėvais ar draugais, konfliktų, vienišumo jausmo, netekčių, išgyvenamos krizės ir kt.) gali išsipasakoti Vaikų linijos savanoriams bei gauti taip reikalingos emocinės paramos čia ir dabar.

  Teikdami pagalbą vaikams ir paaugliams taip pat siekiame užtikrinti įvairių neigiamų socialinių reiškinių ankstyvą prevenciją – kuo anksčiau vaikui yra suteikiama pagalba, tuo mažesnė tikimybė atsirasti įvairioms psichosocialinėms problemoms, pavyzdžiui vaikų ir paauglių nusikalstamumui, priklausomybėms ar savižudybėms.

  Kam naudojamos paramos lėšos?

  • Užtikrinti kokybišką ir nepertraukiamą emocinę paramą vaikams bei paaugliams internetu ir telefonu.
  • Pritraukti ir išlaikyti reikiamą kiekį naujų savanorių, juos motyvuoti.
  • Parengiamiesiems savanorių mokymams (4 mėn. trukmės), kvalifikacijos kėlimo užsiėmimams (pvz., kovo mėnesį vyks metinis Vaikų linijos savanorių seminaras Kaune ir beveik pusę renginio organizavimo išlaidų galime padengti būtent iš 1,2 proc. GPM paramos lėšų, gautų pernai).
  • Didinti paslaugos žinomumą, kad vaikai ir paaugliai žinotų, jog esant sunkumams, gali skambinti arba rašyti Vaikų linijai.
  • Didinti suaugusiųjų sąmoningumą. Vaikų linija yra viešas balsas, kuris pasakoja apie vaikų patiriamus sunkumus ir kaip jiems padėti.
    

  Junkitės prie EDS ir skirkite paramą >

  Instrukcija, kaip skirti 1,2 % GPM Vaikų linijai